Kontakt

Adress

Tau Hantverksskola
Bärnnögatan 2
211 24 Malmö
Sverige

Kontakt

+46 (0) 40 29 02 06
Fax: +46 (0) 40 29 04 06

info@tauhantverksskola.se

Till Tau Hantverksskola med kollektivtrafik

Om du tar dig till Tau Hantverksskola med buss, ta Buss 32 Från Malmö Central till Kosterögatan. Från busshållplatsen är det sedan andra gatan till höger.

Om du har frågor kring våra utbildningar, studiebesök eller ansökan, kontakta oss nedan.

Catherine Ljungman

Rektor
vuxen & gymnasieutbildningen

+46 (0) 73 50 14 401
catherine@tauhantverksskola.se

Thomas Berglund

Controller
vuxen & gymnasieutbildningen

+46 (0) 73 51 29 130
thomas@tauhantverksskola.se

Jan Rosenqvist​

​​Biträdande rektor
vuxen & gymnasieutbildningen

+46 (0) 70 82 16 885
jan@tauhantverksskola.se

Ahlam Abdo

​Information/administration
vuxen & gymnasieutbildningen

+46 (0) 73 72 11 572
+46 (0) 73 76 36 040
ahlam.a@tauhantverksskola.se

Marcus Borstrand

Administration
vuxen & gymnasieutbildningen

+46 (0) 70 27 62 206
marcus@tauhantverksskola.se

Armin Nuhanovic

​Marknad & antagning
vuxen & gymnasieutbildningen

+46 (0) 73 67 80 352
armin@tauhantverksskola.se

Tau Hantverksskola

Brännögatan 2
211 24 Malmö, Sverige

+46 (0) 40 29 02 06
Fax: +46 (0) 40 29 04 06
info@tauhantverksskola.se

© 2021 Tau Hantverksskola

Tau Hantverksskola

Brännögatan 2
211 24 Malmö, Sverige

+46 (0) 40 29 02 06
Fax: +46 (0) 40 29 04 06

info@tauhantverksskola.se

© 2020 Tau Hantverksskola